Úvod

Vítejte na oficiálních stránkách Chadimova mlýna. Rod Chadimů je na mlýně již od roku 1644, kdy jej jako mlynářskou usedlost koupil Matěj Chadim za 510 kop.

Dnes jsme rodinná ekofarma. Nabízíme Vám prohlídku mlynářského muzea, které je v původní mlýnici. Ubytování v pokojích, kde dříve spávala mlynářská chasa nebo nocování v kempu. V recepci prodáváme suvenýry na památku, mapy, pohledy. Muzeum a kemp jsou otevřené přes léto.

Pro děti je připravená ohrádka (ohrazený prostor) se spoustou lákadel: skluzavkou, pískovištěm, vláčkem a dalšími atrakcemi. Zvídavým návštěvníkům každý rok připravujeme v rámci Festivalu řemesel a vyznání na Greenway tematickou výstavu s přednáškou. Pro netradiční firemní setkání, konference, svatby a oslavy je možné si pronajmout prostor bývalé sýpky.

Klidné prostředí, lesy kolem nás a kopcovitý terén Vysočiny s četnými cyklotrasami je vhodný pro cyklisty, houbaře, běžkaře, turisty a rodiny s dětmi, kteří mají chuť podnikat výlety do okolí.

V areálu mlýna můžete vidět a slyšet kohouta,slepice, kozy a krávy.

 

10. září bude volné vstupné do muzea od 14 - 18 hod v rámci EHD 2017  - dny evropského dědictví

 

Výstava od Ing. Daniely Syrovátkové Dis je k vidění během otvírací doby muzea na sýpce s názvem: 

Společenský život našich předků v Horních Dubenkách.

Paní Syrovátková je také autorkou knihy Jak se žilo v Horních Dubenkách a Janštejně od konce 19. století do 50. let 20. století(nakladatelství Koop 2014, k dostání na obecním úřadě Horní Dubenky)

 

 

1-5. srpna
16-17. září

Rezervace(obsazený celý) kemp: 15.-17. září

Volné ubytování od 28 srpna.

 

Na viděnou se těší Martin Chadim s rodinou

Detail [›]
Mlýn v zimě
Detail [›]
čelní pohled na mlýn 2011
 

Přílohy

[Obrázek JPEG | 583,5 kB]
Certifikát BIO 2017 [›]
[Adobe PDF | 4,14 MB]
Festival řemesel a vyznání na Chadimově mlýně 2017 plakát [›]